Co zyskujemy, a co tracimy wnioskując o kredyt hipoteczny u pośrednika?

Kredyt hipoteczny jest jedną z naszych najważniejszych decyzji finansowych ponieważ ma on wpływ w zasadzie na całe nasze życie. Taki kredyt zaciągany jest na lata i wiąże się z kosztami, które warto dokładnie przeanalizować, aby później nie popaść w jeszcze większe długi. Nie każdy jednak ma czas i wystarczającą wiedzę, by móc sprawdzić oferty kredytowe na rynku i przyjrzeć się każdej ofercie z osobna. Pośpiech w tym przypadku nie jest najlepszym doradcą, ale skorzystanie z usług pośrednika, jak najbardziej może być to dla nas bardzo pomocne wyjście, które pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę.

Kredyt hipoteczny dostępny są w zasadzie we wszystkich bankach bankach, jednak nie każdy ma w sobie tyle zacięcia, aby dokładnie sprawdzić oferty w każdym z nich. Jest to trudne i czasochłonne — zwłaszcza jeśli nie mieszkamy w dużym mieście, gdzie mają siedzibę wszystkie największe banki. Na szczęście jak się okazuje aby wybrać najlepszy dla siebie kredyt wcale nie musimy biegać od banku i zapoznawać się z każdą ofertą z osobna, na miejscu.

Nie każdy też kończył ekonomię i wcale nie musi mieć gruntownej wiedzy z zakresu finansów, aby móc wybrać jak najlepiej. Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firm doradztwa finansowego, czyli pośredników. A zatem na czyje usługi warto stawiać i czy w ogóle opłaca się skorzystać z pomocy.

Doradca finansowy — na czym polega jego praca?

W ostatnich latach na światło dzienne wyszły nieuczciwe praktyki niektórych doradców finansowych, którzy oferowali swoim klientom niedostosowane do ich potrzeb produkty, takie jak drogie pakiety ubezpieczeń na życie, opakowane w produkty inwestycyjne albo przedstawiali potencjalnie zainteresowanym wyłącznie oferty, za które inkasowali ogromne prowizje.

Na szczęście w chwili obecnej doradcy są bardzo dokładnie sprawdzani, a ich praca podlega wieloetapowej weryfikacji. W internecie można przeczytać opinie klientów, które pomogą znaleźć najbardziej doświadczonych i rzetelnych doradców, którzy z pewnością pomogą nam w wyborze najlepszej oferty.

Doradztwo finansowe — kiedy to się opłaca?

Z doradztwa fiansoweg najlepiej jest skorzystać w sytuacjach kiedy zamierzamy spłacić kredyt hipoteczny przed terminem bądź też różnica w miesięcznych kosztach obsługi zobowiązania jest dla nas bardzo istotna. Jeśli jednak nie zamierzamy za wygodę zapłacić więcej, niż musimy, zastanów się, czy nie skupić się na zweryfikowaniu kilku ofert, które zajmują czołowe miejsca w niezależnych rankingach, możemy zrobić to sami za darmo i bez wychodzenia z domu korzystając tylko i wyłącznie z dostępnych w internecie porównywarek internetowych.